رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط کار شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون، از اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی در شرکت بهره برداری مارون خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "غلامرضا اشرفی"، با بیان این که گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، شاهد و تاییدی بر رعایت اصول ایمنی در محیط های کاری به ویژه کارهای پیمانکاری بشمار می آید، تصریح کرد: نظر به این که شرکت های پیمانکاری می بایست صلاحیت حرفه ای انجام کار مورد نظر را داشته باشند، لازم است صلاحیت ایمنی انجام فعالیت های پیمانکاری را نیز اخذ نمایند.

وی افزود: همچنین کارفرمایان موظفند تا در مناقصات خود، پیمانکارانی را مد نظر قرار دهند که گواهینامه صلاحیت ایمنی را داشته باشند. الزام قانونی این موضوع علاوه بر مندرجات آیین نامه امور پیمانکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، طی تصویب نامه مورخه 15 دی ماه 97 هیئت وزیران دولت جمهوری اسلامی ایران نیز به وزارت خانه مذکور و همچنین سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده است .

اشرفی خاطرنشان کرد : روند اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری با ثبت نام و درج کلیه اطلاعات شرکت و شاغلین در سامانه صلاحیت ایمنی وزارت کار آغاز و با آموزش ایمنی یک روزه کلیه شاغلین شرکت، آموزش ایمنی سه روزه مدیرعامل یا یکی از اعضای هیئت مدیره و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت مسئول ایمنی شرکت ادامه پیدا می کند. سایر مراحل اداری نیز می بایست از اداره کل کار استان پیگیری شود.

رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط کار شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون، از طی مراحل فوق، توسط آن شرکت و اخذ گواهینامه 2 ساله صلاحیت ایمنی پیمانکاری خبر داد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد