مدیر گردشگری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از برگزاری برنامه های متنوع بمناسبت هفته گردشگری توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "محمد رمضانی مقدم "، به رسالت شرکت بهره برداری مارون در حوزه گردشگری و ظرفیت های بالقوه ای که در منطقه و شرکت مزبور وجود دارد، اشاره کرد و به منظور معرفی مناسب این پتانسیل ها گفت: پلاژ مارون همچون نگینی درخشان در جنوب کشور، با محیطی جذاب، فضائی دل انگیز و چشم اندازی بسیار زیبا با امکانات رفاهی مناسب است و گردشگران از اقصی نقاط کشور می توانند در فصول سرد سال از این مکان بازدید داشته باشند.

مدیر گردشگری شرکت بهره برداری مارون گفت: مجموعه پلاژ مارون در حال حاضر دارای ۱۹ ویلا می باشد، که شامل ۹ ویلا تک خوابه، ۹ ویلا سه خوابه و یک ویلای چهار خوابه است، که مجموعا ۸۱ تخت را شامل می شود.

رمضانی مقدم در خصوص امکانات پلاژ مارون در کنار ویلاها افزود: این ویلاها کلیه امکانات رفاهی اقامتی را دارا هستند و در محیطی بسیار زیبا و مفرح دارای ۶ هزار و ۵۰۰ متر فضای سبز که ۳ هزار و ۸۰۰ متر آن گل کاری شده و دارای امکاناتی از قبیل پیست دوچرخه سواری در تمام محیط پلاژ، زمین فوتسال، زمین چمن فوتبال، زمین والیبال ساحلی، شهربازی کودکان، عکاس خانه سنتی با لباس های محلی، رستوران، کافی شاپ و فروشگاه است.

وی در خصوص دیگر امکانات و ظرفیت های گردشگری مارون تصریح کرد: یکی دیگر از جاذبه های بسیار خوب و منحصر بفرد شرکت بهره برداری مارون، سالن اجتماعات است که بر روی تاج سد مارون و با شکل ظاهری بسیار خاصی احداث شده و با ظرفیت ۱۰۰ نفر مجهز به بروز ترین امکانات صوت و تصویر می باشد، این سالن با چشم انداز بسیار زیبای دریاچه سد مارون آماده برگزاری همایش ها، سمینارها، جلسات و دوره های آموزشی برای سازمان ها، ادارات، نهادها و شرکت های خصوصی می باشد.

رمضانی مقدم، تفریحات آبی در دریاچه مارون را یکی دیگر از جاذبه های بسیار خوب و کم نظیر در جنوب کشور عنوان کرد و گفت: دریاچه سد مخزنی مارون به مساحت ۲۵ کیلومتر مربع و ۳۰ کیلومتر طول ظرفیت بالایی را در زمینه گردشگری آبی، تفریحات آبی از جمله قایق موتوری، اتوبوس دریایی، جت اسکی، شاتل، بنانا و آموزش غواصی را برای استفاده شهروندان و گردشگران در این مکان بوجود آورده است.

وی با بیان این که بر اساس هماهنگی های انجام شده با اداره حفاظت محیط زیست، ضمن ایجاد اسکله ماهیگیری در مجاورت دریاجه سد مخزنی، امکان ماهیگیری ورزشی با قلاب برای علاقمندان به این رشته مهیا شده است، هتل و رستوران مارون را بعنوان امکانات دیگر رفاهی این مجموعه برشمرد و خاطرنشان کرد: هتل ۲ ستاره مارون با ظرفیت ۲۴ اتاق برای  استفاده مسافران و گردشگران آماده بهره برداری شده است که دارای سالن جلسات VIP و رستوران مجهز با ظرفیت ۵۰۰ نفر می باشد.

مدیر گردشگری مارون ضمن اشاره به بهره برداری آزمایشی از سد تنظیمی آریوبرزن، افزود: شرکت بهره برداری مارون در نظر دارد پس از بهره برداری از سد آریوبرزن با ایجاد اقامتگاه های بوم گردی از پتانسیل این سد نیز برای توسعه گردشگری شهرستان استفاده بهینه نماید.

محمد رمضانی مقدم  در پایان با اشاره به هفته گردشگری گفت: این شرکت در نظر دارد در هفته گردشگری از هشتم مهرماه تا پایان هفته گردشگری با نیم بها کردن تمام خدمات و برگزاری برنامه های مناسب، از جمله برپایی نمایشگاه عکس از تاسیسات گردشگری مارون و مناظر زیبای گردشگری، صنایع دستی و مصنوعات هنری صنعتگران بهبهانی، همچنین برگزاری نشست تخصصی با موضوعیت گردشگری و اجرای برنامه نقالی، تمام پتانسیل های جذاب منطقه را به هموطنان گردشگر معرفی نماید.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد