معاونت فنی و مهندسی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از پایان عملیات احداث اسپیل وی کانال LC2B شبکه آبیاری بنه باشت خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "محمد قره باغی" گفت : در زمان احداث شبکه آبیاری بنه باشت برای کانال LC2B سازه اسپل وی به منظور هدایت آبهای مازاد به درون مسیل های اطراف، طراحی و اجرا نشده بود به همین دلیل بهره برداری از کانال با مشکلات عدیده ای مواجه بود بطوریکه در مواقع اضطراری و قطع برق در ایستگاههای پمپاژ اصلی و فرعی بالادست، به ناچار حجم زیادی از آب درون کانال وارد اراضی کشاورزان بخصوص اراضی واقع شده در انتهای کانال می گردید .

وی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع بر اساس مجوز صادره از طرف کارفرما  (سازمان آب و برق خوزستان) و دستور کار و طراحی صورت گرفته توسط دستگاه مشاور آبکاوش سرزمین، عملیات اجرائی توسط شرکت بهره برداری مارون با استفاده از لوله GRP سایز 700 و 600 میلیمتر و به طول 425 متر ظرف مدت یکماه به اتمام رسید.

قره باغی، مهمترین هدف احداث اسپیل وی در شبکه های آبیاری و زهکشی را هدایت آبهای اضافه کانال به مسیل های اطراف معرفی کرد و گفت: با انجام این پروژه تمامی آبهای مازاد درون کانال از طریق این خط لوله به نزدیکترین زهکش هدایت می شود .

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد