مدیر برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از برگزاری اولین نشست علمی ، فرهنگی دورهمی مارون با موضوع تخصصی قنات ها و احیای آن در بهبهان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان "محمد امین مکی" گفت : در راستای انجام ماموریت های علمی و پژوهشی سازمان آب و برق خوزستان، اعتلای فرهنگ درون سازمانی، انعکاس و تبادل آن با عامه مردم و فرهنگ دوستان، اولین نشست علمی، فرهنگی- دورهمی مارون با موضوع تخصصی قنات ها و احیای آن در بهبهان به میزبانی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این نشست اساتید و بزرگان علم و ادب بهبهان، کشاورزان و کارکنان شرکت بهره برداری مارون حضور داشتند، افزود: دکتر سرحدی از افراد سرشناس و فرهیخته علمی و ادبی شهرستان بهبهان ضمن ایراد سخنانی در رابطه با موضوعیت آب، تاریخچه و نقش آن در جامعه فرهنگ و ادب بهبهان، مخاطبان را به حضور پرشورتر در چنین نشست هایی به منظور حفظ و صیانت از این فرهنگ غنی تشویق نمود.

سپس مهندس سروری از محققان باتجربه شهرستان و از بازنشستگان شرکت بهره برداری مارون با ارائه مطالبی برگرفته از تجارب علمی، کتب و مقالات که اغلب از دستاوردهای خود ایشان از مجموعه قنات های بهبهان است، به معرفی تاریخچه و نحوه احیای آنها پرداخت.

مدیر برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت بهره برداری مارون از برگزاری یک جلسه تکمیلی با حضور دکتر سمسار یزدی (محقق و پژوهشگر مطرح قنات ایران) در آینده ای نزدیک خبر داد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد