رئیس اداره روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد ، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از ممنوعیت بازدیدهای نوروزی سال 99 از سدمخزنی و پلاژهای مارون بمنظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "علیرضا نیکزاد" گفت: پیرو نامه مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران و حسب تصمیمات کارگروه گردشگری سازمان آب و برق خوزستان در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا و لزوم جلوگیری از ابتلا به آن ، بازدیدهای نوروزی از سدها و هرگونه بهره برداری از اماکن اقامتی ـ تفریحی سازمان و شرکت های تابعه و کلیه مهمانسراهای امور آب مناطق و مهمانسراهای کارگاهی و پروژه ای تا زمان فروکش کردن خطر بیماری کرونا ممنوع اعلام گردید.

وی با بیان اینکه از 10 اسفندماه ورود میهمانان به سد و پلاژهای مارون ممنوع شد و این موضوع از طریق فضای مجازی و رسانه‌های محلی نیز اعلام شده است، افزود : باتوجه به حساسیت موضوع و جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا ، شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون بازدیدهای نوروزی سال 1399 از سد مخزنی و پلاژهای مارون و ورود به مهمانسراها و هتل مارون را تا زمان فروکش کردن بیماری کرونا ممنوع اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله و در شرایط عادی ، با توجه به شرایط معتدل آب و هوایی شهرستان بهبهان، مسیر کوهستانی و طبیعت زیبای اطراف سد و پلاژ مارون، چشم انداز بسیار زیبای آن و جاذبه های گردشگری فراوان موجود در اطراف دریاچه سد و راه اندازی تفریحات آبی در دریاچه سد مارون و نیز قرار گرفتن این شهرستان در مسیر ورودی به استان خوزستان، سد مخزنی مارون را به یکی از خاستگاه های گردشگران در آغاز فصل بهار تبدیل کرده است.

سد مخرنی مارون به عنوان یکی از سدهای شش گانه استان خوزستان در 19 کیلومتری شمال شرق شهرستان بهبهان و در بین سلسله کوه های زاگرس احداث شده است. نیروگاه برق آبی سد مخزنی مارون 150 مگاوات ظرفیت تولید دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد