معاونت فنی و مهندسی شرکت بهره برداری مارون از آغاز عملیات مساحی کشت تابستانه و سالیانه سال 99 در اراضی کشاورزی تحت پوشش آن شرکت خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمد قره باغی" با بیان این که واحد مساحی از ابتدای شهریور ماه جاری، با انجام عملیات صحرایی و بازدید های میدانی با بهره مندی از علوم سنجش از راه دور و  GIS و برداشت های GPS نسبت به تعیین مساحت و الگوی کشت قطعات کشاورزی تحت مالکیت هر مشترک اقدام نمود ابراز امیدواری کرد این عملیات تا اواسط آبان ماه سالجاری نهایی گردد.

وی با اشاره به کاهش منابع آبی و محدودیت های اعمال شده در خصوص کشت های پرمصرف نظیر شلتوک، از کنجد، ذرت، ماش وصیفی جات بعنوان عمده محصولات زیر کشت تابستان سال جاری نام برد.

معاونت فنی و مهندسی شرکت بهره برداری مارون تصریح کرد: کل عملیات مساحی در حوضه مارون در قالب 4 اکیپ تک نفره در مناطق جایزان، بنه باشت و شمال وجنوب بهبهان در حال انجام است.

تعیین مالکیت قطعات کشت، برآورد میزان و نوع کشت، ثبت نتایج نهایی عملیات مساحی در سامانه امور مشترکین (ساماب) بمنظور صدور صورتحساب نهایی کشت مشترکین از عمده وظایف واحد مساحی و سنجش کشت می باشد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد