به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "جعفر قاسمی" با تاکید بر ضرورت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت عمومی کشاورزان با رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: عقد قرارداد آب محصولات زمستانه از 18 آبانماه سال جاری آغاز می شود.

وی عمده محصولات  کشت شده در فصل زمستان را گندم، جو و کلزا عنوان کرد و گفت:باتوجه به اینکه مخزن سد مارون در شرایط نرمال نیست، از کشاورزان تحت پوشش شبکه آبیاری مارون می خواهیم با استفاده بهینه از آب،  مانع از اتلاف بی رویه این سرمایه ارزشمند شوند.

قاسمی افزود: کشاورزان جهت عقد قرارداد آب، ابتدا جهت تعیین الگوی کشت خود به ادارات جهادکشاورزی شهرستان های بهبهان، رامهرمز، امیدیه و آغاجری مراجعه و سپس برای انعقاد قرارداد آب زارعی و تسویه بدهی کشت های قبلی خود به امورمشترکان شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون مراجعه کنند.

گفتنی است شرکت بهره برداری از سد ، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون در شبکه های تحت پوشش خود شامل حوضه بهبهان،بنه باشت، جایزان و فجر، بیش از پنج هزار مشترک دارد که در هر فصل زراعی با شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون قرارداد برداشت آب منعقد می نمایند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد