به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون با اعلام این خبر گفت : بدلیل مدیریت هرچه بهتر مصرف آب کشاورزی و همچنین جلوگیری از برداشت های غیرمجاز ، گشت های شبانه در شبکه های آبیاری مارون آغاز بکار کرد.

“الماس سنایی مطلق ” با بیان اینکه برنامه آبیاری اراضی زیر پوشش با دقت هر چه بیشتر در حال اجراست اضافه کرد: گروه گشت و بازرسی در راستای نظارت بر نحوه توزیع آب تحویلی و جلوگیری از اتلاف آب و نظارت بر انجام آبیاری شبانه از ابتدای نوبت بندی آب فعالیت خود را در سطح شبکه آبیاری بهبهان آغاز نموده است.

وی، همکاری و مشارکت کشاورزان را در فراهم نمودن زمینه آبیاری هر چه بهتر مزارع ضروری برشمرد و تصریح کرد: در صورت تفاهم و همکاری کشاورزان با یکدیگر، جریان توزیع آب عادلانه تر خواهد بود و در اجرای برنامه زمان بندی آبیاری و توزیع ساعتی آب منظم تر عمل خواهد شد و تنش اجتماعی و چالش منطقه ای در زمینه توزیع آب را در هیچ شبکه ای شاهد نخواهیم بود .

وی مشارکت بیشتر کشاورزان در امر حفاظت و نگهداری کانال ها را خواستار شد و از آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف درخصوص برداشت های غیرمجاز از منابع آب و نیز کشت های خارج از محدوده شبکه، مسئولان امر را مطلع کنند.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون