به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مهدی هودگر با اعلام این خبر اظهار کرد: رویدادهای استارتاپی در حوزه آب و برق در دو روز متوالی۸ و ۹ اسفند ۱۴۰۲ و با حضور ۱۲داور برتر در زمینه های تخصصی با حمایت سازمان آب وبرق خوزستان و شرکت های بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور و بهره برداری، تولید و انتقال آب غدیر خوزستان، سازمان علمی پژوهشی سپاه ولی عصر (عج) و نیروگاه رامین در مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان برگزار شد.

وی افزود: در اولین روز رویداد با موضوع “مدیریت کیفی منابع آب” ۲۵ ایده اولیه در سامانه ثبت نام کردند که از میان آن ها ۱۴ ایده برگزیده شد تا در رویداد حضور یابند که پس از داوری و کسب امتیاز از داوران، ۴ ایده برتر برگزیده شدند.

هودگر ادامه داد: در روز دوم رویداد با موضوع “ژنراتورها و موتورها در صنعت برق” نیز ۱۰ ایده اولیه در سامانه ثبت نام کردند که از میان آن ها ۶ ایده برای داوری انتخاب شدند تا در رویداد حضور یابند که پس از داوری و کسب امتیاز، ۴ ایده برتر برگزیده شدند.

مدیر مجتمع آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان تصریح کرد: در اختتامیه این رویداد که در ۱۳ اسفند در سالن همایش های گیت بوستان برگزار شد، از حامیان، داروران، شرکت کنندگان و برگزیدگان این رویداد با اهدای جوایز نفیس تجلیل شد.

هودگر تاکید کرد: برگزاری رویداد‌های مختلف که منجر به جسارت بیان و به اشتراک گذاشتن ایده‌ها از سوی افراد صاحب ایده می‌شود یکی از راهکار‌های مهم توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری و فناوری در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه شعار رویداد با عنوان “افق های جدید و روشن در صنعت آب و برق” در آیین اختتامیه توسط دبیر رویداد برای حضار قرائت شد، خاطر نشان کرد: هدف از انتخاب این شعار گوشزد کردن ضرورت بهره گیری از تکنولوژی ها و روشهای نوین در صنعت آب و برق است تا صنعتگران و ایده پردازان را برای پیدا کردن راه حل مشکلات این صنعت و رفع کاستی ها، با بهره گیری از توان داخلی تشویق کند.

معاون پارک علم و فناوری خوزستان نیز که در آیین اختتامیه این رویداد حضور داشت، برگزاری این نوع رویداد‌ها را فرصتی مغتنم برای ایجاد ارتباط بین فناوران و شرکت‌های بزرگ به منظور همکاری‌های مشترک و انتقال فناوری دانست.

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان