سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

پس از اتمام تعمیرات سالیانه؛

واحد 6 نیروگاه مسجدسلیمان پس از اتمام تعمیرات سالیانه به شبکه سراسری متصل شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل سد و نیروگاه مسجدسلیمان، با اشاره به بررسی و تحلیل شرایط فنی مربوط به واحد 6 پیش از شروع تعمیرات سالیانه افزود: در مدت خروج این واحد، به منظور ارزیابی سرعت پاسخگویی تجهیزات، بررسی و تست کلیه فرامین کنترلی و حفاظتی با موفقیت انجام شد.

"فرهاد علیدوستی" ادامه داد: بررسی اتصالات  سیم پیچ، هسته ژنراتور وتمیزکاری آن، تعویض کنتورهای مربوط به سیستم کنترل، اصلاح لاجیک سیستم جوکی پمپ گاورنر، ارزیابی مجدد تنظیمات مربوط به تجهیزات ابزار دقیق، رفع اشکال از سیستم آب بندی تجهیزات مکانیکی و رفع اشکال از سیستم ارتعاش سنجی این واحد، از جمله اقداماتی مهمی بود که در این تعمیرات سالیانه صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با پیش بینی و تامین به موقع متریال در زمان خروج این واحد و همت همه متخصصان نیروگاه، تعمیرات سالیانه این واحد در موعد زمانبندی شده با موفقیت به اتمام رسید.

کد خبر: 3398