مدیر امور حراست و حریم بانی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از تشدید فعالیت های گشت حریم بانی در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدرضا عطوان" گفت: از آغاز دی ماه سال جاری تردد و گشت زنی خودروهای حریم بانی در حوزه شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی به دو برابر افزایش یافته است.

وی گفت: موارد تخلف از جمله اسکان غیر مجاز در حریم، ساخت و ساز غیر مجاز، نصب پمپ غیر مجاز، قفل بری و... پس از اخطار و مهلت دادن به مراجع قانونی و قضائی ارجاع شده و جهت متخلفان پرونده قضایی تشکیل می شود.

عطوان، بر نیاز زهکش ها و کانال های  آبیاری به عملیات لایروبی و نگهداری مستمر اشاره کرد و افزود: هرگونه اقدام قانونی در رفع تصرف از حریم شبکه برای احقاق حقوق کشاورزان و تامین مطمئن آب اراضی کشاورزی صورت می گیرد.

مدیرامور حراست و حریم بانی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان ضمن تاکید بر گسترش فرهنگ حفظ حریم تاسیسات آبیاری از کشاورزان منطقه شمال خوزستان خواست علاوه بر همکاری با گشت حریم بانی و متصدیان توزیع آب، هرگونه موارد تخلف را به صورت شبانه روزی به سامانه پیامک 10004627 اعلام کنند.   

شبکه های آبیاری شمال خوزستان بیش از 180هزار هکتار از اراضی شهرهای دزفول، شوش و اندیمشک را زیر پوشش دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز
مؤلف: مسعود پرموز