مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان استفاده از ظرفیت رسانه برای حل چالش های حوزه آب کشاورزی را  از برنامه های اصلی شرکت متبوع خود اعلام کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمد اسلامی" در نشست تجلیل از عوامل برنامه رادیویی میراب رادیو دزفول گفت: رسانه، زیربنای فرهنگ سازی و انسان ذاتاً هنرمند است و از سویی به قالب های طنز علاقه مند است؛ لذا طرح مسایل آموزشی و ترویجی در حوزه آب کشاورزی به صورت طنز، کارایی بیشتری دارد.

وی با اظهار خرسندی از استقبال زیاد مردم از نمایش طنز "شکر و شکری" اظهار کرد: به رغم فراگیری شبکه های اجتماعی، همچنان رادیو جایگاه ویژه خود را بویژه برای کشاورزان حفظ کرده و دورنمای روشنی برای این رسانه محبوب متصور است.

مدیر رادیو دزفول نیز مدیریت شبکه های آبیاری شمال خوزستان را از شرکت های پیشرو در عرصه فرهنگ منطقه شمال خوزستان عنوان کرد و گفت: برنامه رادیویی میراب در 15 قسمت 20 دقیقه ای با بخش های کارشناسی، گزارش مردمی و نمایش طنز توانست به یکی از برنامه های پرمخاطب رادیو دزفول تبدیل شود.

"محمدهادی مقدسیان" به تقاضاهای مکرر شنوندگان به بازپخش این برنامه اشاره کرد و افزود: در سال جدید نمایش طنز شکر و شکری از طریق کانال رادیو دزفول و کانال میراب در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

در این نشست، تندیش ویژه شبکه های آبیاری شمال خوزستان به عوامل تولید برنامه "میراب" اهدا شد.

همچنین لوح سپاس رادیو دزفول از شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان به دلیل نقش "محمد اسلامی" مدیرعامل این شرکت در گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب کشاورزی به وی اهدا شد.

برنامه رادیویی "میراب" با مشارکت روابط عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان و رادیو دزفول به تهیه کنندگی و  نویسندگی مسعود پرموز و مجتبی قمر، گویندگی لیلا حسن پور و بازیگری "علی خواجونی و مولا یکتامهر" روزهای یکشنبه و چهارشنبه بعد از ظهر از رادیو دزفول پخش شد.

در این برنامه رادیویی موضوعات مهم شبکه های آبیاری شمال خوزستان از جمله تعیین حریم، جلوگیری از تخلفات، مساحی، مصرف بهینه آب، آلوده نکردن آب، خطرات تردد در جاده سرویس ها و شنا کردن در کانال های آبیاری در قالب های گزارش از کشاورزان و مشترکان، مباحث کارشناسی، گفتار گوینده و نمایش طنز "شکر و شکری" طرح شد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: امین فروزمند
خبرنگار: مسعود پرموز