مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از عملیات ترمیم سیل بند روستاهای منطقه زاویه های دزفول خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "یعقوب کرمی" گفت: در پی افزایش دبی رودخانه دز، در اطلاعیه های مکرر، هشدارهای لازم به عموم شهروندان از جمله عشایر و روستاهای پائین دست، که خطر آبگرفتگی آنها را تهدید می کرد داده شد.

وی با بیان این که بخشی از سیل بند منطقه زاویه های دزفول با افزایش دبی رودخانه آسیب دید از ترمیم سیل بندها با استفاده از ماشین آلات سنگین خبر داد.

کرمی با تاکید بر انجام عملیات در کمترین زمان ممکن اظهار کرد: در عملیات ترمیم سیل بند، علاوه بر همکاری نهادهای مرتبط از جمله فرمانداری ویژه دزفول، امور آب شمال غرب خوزستان و شرکت تولید و بهره برداری از سد و نیروگاه دز، بیش از 40 دستگاه انواع ماشین الات سنگین شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، شهرداری، بنیاد مسکن و امور آبفای دزفول و شهرداری شمس آباد بکار گرفته شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان با بیان اینکه اقدامات انجام شده در ترمیم سیل بند همچنان ادامه دارد افزود: جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به سیل بند، کار نصب نیوجرسی(قطعات بتونی) در مسیر آب انجام شده است ولی پایداری کامل و تکمیل مرمت و بازسازی این سیل بند، با هماهنگی نهادهای ذیربط نیاز به اقدامات اساسی در شرایط عادی دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: امین فروزمند
خبرنگار: مسعود پرموز