معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان از کسب رتبه برتر شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان در بخش های تعمیرات و بهره برداری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "حمیدرضا لشکری" که در نشست سالانه مجمع عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان سخن می گفت؛ افزود: علیرغم شرایط سخت سیلاب، تعمیرات شبکه های آبیاری شمال خوزستان به خوبی انجام شده و تامین آب آشامیدنی و کشاورزی مطلوب بوده است.

وی عملکرد شرکت در مدیریت سیلاب اخیر را قابل تحسین عنوان کرد و گفت: مدیران، کارشناسان و کارکنان بخش های مختلف پا به پای هم در نقاط درگیر سیلاب کار کردند و بعد از آن هم سریع وارد عمل شدند تا در روند آبیاری مزارع اختلالی ایجاد نشود.

 مدیر بازرسی، حسابرسی و مجامع سازمان آب و برق خوزستان نیز ضمن تقدیر از عملکرد مالی شرکت و کاهش زیان انباشته شرکت گفت: کنترل هزینه ها و انضباط مالی در شرکت های طرف قرارداد سازمان باید بیش از پیش جدی گرفته شود.

"مصطفی معصومی" توصیه کرد: به منظور کنترل هزینه ها در شرکت های طرف قراردادسازمان، مکانیسمی برای  کنترل داخلی در چارت اداری در نظرگرفته شود.

همچنین مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان در این نشست مهمترین اهداف هیئت مدیره شرکت را در سال جاری اجرای قراردادهای بهره برداری، تعمیرات و نگهداری بر اساس برنامه ریزی های ابلاغی سازمان آب و برق خوزستان عنوان کرد و گفت: مدیریت هزینه ها و افزایش بهره وری شغلی در دستور کار شرکت قرار دارد.

"یعقوب کرمی" افزود: با توجه به بارش های خوب سال زراعی جاری برنامه هائی جهت توسعه سامانه محاسبه نیاز آبی و سیستم فروش حجمی از طریق تعمیم پایلوت اجرا شده در شبکه و نیز راه اندازی سامانه مانیتورینگ و کنترل آنلاین بهره برداری در شبکه تدارک دیده شده است.

   در نشست سالانه مجمع عمومی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، عملکرد سال 97 این شرکت با حضور معاونان و مدیران سازمان آب و برق خوزستان، بازرس قانونی، اعضای هیئت مدیره شرکت و سهامداران بررسی شد.

شرکت بهره برداری از شیکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده دارد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز