مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری ، 29 دستور قضائی مراجع قانونی جهت رفع تصرف از حریم کانال و زهکش شبکه های آبیاری تحت پوشش اجرا شده است.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "یعقوب کرمی" افزود: در این مدت بیش از 900 فقره پرونده تخلف نیز در حوزه حریم بانی شرکت رسیدگی شده و پس از رفع تصرف با اخذ جریمه های قانونی یا تعهد کتبی عدم تکرار تخلف، خاتمه یافته است.

وی با بیان این که هرگونه اقدام قانونی در رفع تصرف از حریم شبکه برای احقاق حقوق کشاورزان و تامین مطمئن آب اراضی کشاورزی صورت می گیرد تصریح کرد: تخلفاتی از قبیل ساخت و ساز، کشت و نصب پل غیر مجاز در حریم قانونی شبکه های آبیاری مستوجب پیگیری قضائی خواهد بود و کلیه مسیرهای دسترسی به کانالها و زهکش های شبکه در شبانه روز  مورد بازدید قرار گرفته و هرگونه تخلف پس از اخطار و مهلت دادن به متخلف از طریق مراجع قانونی و قضائی پیگیری می شود..

کرمی با ابراز گلایه از ساخت و سازهای غیر مجاز در شبکه های آبیاری افزود: وقتی فردی در حریم کانال ها و زهکش ها اسکان و یا ساخت و ساز می کند و یا در این محدوده دیوار کشی و کار ساختمانی انجام می دهد باید توجه کند که هر مقدار که هزینه می کند در واقع اتلاف سرمایه کرده است؛ چرا که پس از شناسائی و گزارش تخلف، اقدامات قضائی انجام شده و با حکم مرجع قانونی، بنای غیر مجاز تخریب می گردد. 

شبکه های آبیاری شمال خوزستان شامل شبکه دز و کرخه شمالی بیش از ۱۸۰ هزارهکتار از اراضی زراعی شهرهای دزفول،شوش، اندیمشک و دشت آزادگان را تحت پوشش دارد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز