مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از اجرای سریع عملیات ترمیم انتهای کانال پای پل کرخه خبر داد و گفت: در مدت زمان این تعمیرات، شهرهای پائین دست، با مشکل تامین آب آشامیدنی مواجه نشدند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان "یعقوب کرمی" افزود: این کانال مهم درچند نقطه بدلیل بافت خاص اراضی منطقه، در سالهای اخیر بارها دچار تخریب و بدلیل نشت آب، مشکلاتی را در روند تامین آب آشامیدنی و کشاورزی ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: بخشی از آب آشامیدنی شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر از طریق  ایستگاه پمپاژ ام الدبس در انتهای این کانال تامین می شود که بدلیل ضرورت تامین آب شُرب، تعمیرات این کانال از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

کرمی خاطر نشان کرد: علیرغم اوضاع جوی و بارش باران در منطقه در مدت 12 ساعت، عملیات ترمیم این کانال در حد فاصل کیلومتر500+104 با بسیج کلیه امکانات انسانی و تجهیزاتی شرکت انجام شد.

به گفته وی حدود یک ماه پیش نیز این کانال در حد فاصل کیلومتر 104 دچار شکستگی شد که در کمترین زمان ممکن ترمیم شد.

کانال اصلی پای پل به طول ۱۰۷ کیلومتر وظیفه انتقال آب از سد تنظیمی انحرافی کرخه به دشت های پای پل به مساحت ۶۵ هزار هکتار و نیز تامین بخشی از آب شرب اهواز، آبادان و خرمشهر را به عهده دارد.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را برعهده دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز