مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از آغاز تعمیرات سه دستگاه الکتروپمپ 520 کیلوواتی ایستگاه پمپاژ شماره 1 دشت اوان در شبکه آبیاری کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "یعقوب کرمی" گفت: بدلیل نوع خاص الکتروپمپ های این ایستگاه، تهیه قطعات فنی آنها به سهولت امکان پذیر نیست، لذا از ظرفیت بخش خصوصی جهت تعمیر این دستگاه ها استفاده شده است.

وی با اشاره به اهمیت الکتروپمپ های این ایستگاه جهت انتقال آب به ایستگاه شماره 2 دشت اوان تاکید کرد: کاهش شدید ظرفیت آبدهی ایستگاه در روزهای اخیر و اختلال در روند توزیع آب موجب شد تا در یک طرح ضربتی، تعمیر اساسی آنها در دستور کار قرار گیرد.

کرمی تامین رضایت کشاورزان این منطقه را اولویت اول شرکت متبوع خود عنوان کرد و گفت: بدلیل ضرورت تامین آب بیش از 1800 هکتار از اراضی تحت پوشش این ایستگاه در فصل زراعی جاری، کوشش خواهد شد در کمترین زمان ممکن، پایداری این ایستگاه به نقطه اطمینان برسد.

به گفته وی در شرایط فعلی، بدلیل در مدار بودن یک الکتروپمپ، تامین و توزیع آب در اراضی کشاورزی این منطقه به شیوه نوبت بندی صورت می گیرد ولی پیش بینی می شود تا پایان این هفته با اتمام عملیات تعمیر یکی از این الکتروپمپها، شرایط بهتر شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان تاکید کرد: با پایان تعمیر سه دستگاه الکتروپمپ این ایستگاه، ضریب پایداری ایستگاه افزایش می یابد.

ایستگاه پمپاژ شماره یک دشت اوان در بالا دست پل نادری بر روی رودخانه کرخه احداث شده است.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از ۱۸ هزار مشترک دارد.  

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز