مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از تهیه و تدوین گزارش مصور نواقص تجهیزات و تاسیسات شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی، در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان "محسن سعادت فر"هدف از تدوین این گزارش را شناسائی نقاط قابل تعمیر و برنامه ریزی برای رفع نقص آنها عنوان کرد و گفت: پس از جمع بندی نهائی، بر اساس اولویت و با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده،  نسبت به بهسازی تاسیسات شبکه ها اقدام می شود.

وی بازه زمانی عملیاتی کردن این گزارش را منوط به تکمیل بازدید میدانی و تدوین اطلاعات متنی و تصویری آن دانست و افزود: اگرچه بدلیل محدودیت های مالی و اعتباری، رفع همه نواقص شبکه در یک بازه زمانی کوتاه، ممکن نیست؛ ولی اینکه بدانیم کدام نقطه از شبکه های آبیاری، نیاز به تعمیر و نوسازی دارد؛ در برنامه ریزی مدیریت شبکه ها، بسیار مهم است.

سعادت فر تاکید کرد: محتوا و اطلاعات بدست آمده از نقاط قابل بهبود شبکه ها با استفاده از نظرات تخصصی کارشناسان شرکت، آنالیز و بررسی شده و از نتایح آن جهت پیشگیری از بروز نقص استفاده خواهد شد.

شبکه آبیاری دز در شمال خوزستان اراضی کشاورزی مناطق غرب وشرق رودخانه دز  و نیز منطقه سبیلی را آبیاری می کند.

شبکه آبیاری کرخه شمالی علاوه بر آبیاری  دشت های  اوان، دوسالق، ارایض و باغه، بخشی از آب آشامیدنی شهرهای اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان، دشت‌آزادگان و روستاهای مسیر را نیز تامین می کند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز