مدیرعامل شرکت بهره برداری ناحیه شمال خوزستان در دیدار با نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، از آغاز عقد قراردادهای تابستانه کشاورزان در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در این نشست که با هدف بررسی وضعیت حوزه آب کشاورزی در شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان برگزار شد، "محسن سعادت فر" از آغاز عقد قراردادهای تابستانه کشاورزان در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی خبر داد و گفت: علیرغم محدودیت های بهداشتی ناشی از شیوع کرونا، کارعقد قرارداد انواع محصولات کشاورزی تابستانه و تامین آب اراضی تحت پوشش با هماهنگی مطلوب بین واحدهای مختلف شرکت در حال انجام است.

وی با تشریح وضعیت شبکه های آبیاری منطقه، خدمت رسانی به  مردم و تعامل با مسئولان محلی را از ضرورت های کاری خود عنوان کرد و گفت: شبکه آبیاری دز نزدیک به 57 سال  قدمت دارد و امروز نگهداری تاسیسات آن مورد انتظار همه است.

سعادت فر، پشتیبانی و حمایت مسئولان محلی جهت بهبود خدمت رسانی به کشاورزان منطقه را مهم ارزیابی کرد و افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم تاسیسات و در برخی موارد ریختن مواد زائد در مجاری آب، روند آبیاری مطلوب و مطمئن اراضی کشاورزی منطقه را با مشکل مواجه کرده و بخشی زیادی از توان و ظرفیت عملیاتی شرکت صرف رفع تصرف از حریم شبکه ها می گردد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن اعلام آمادگی جهت پیگیری مشکلات حوزه آب کشاورزی، گفت:  بخشی از مشکلات صنعت آب و برق در منطقه ناشی از محدودیت های مالی است که پیگیری این موضوع در دستور کار قرار دارد.

"سید احمد آوائی" شبکه آبیاری دز را عامل توسعه اقتصادی دزفول دانست و گفت: این آمادگی وجود دارد که در همه زمینه های حفاظت، نگهداری و توسعه این شبکه بزرگ از ظرفیت نمایندگی شهرستان در مجلس شورای اسلامی استفاده گردد.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را برعهده داشته و بیش از 18 هزار مشترک دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: امین قصری
خبرنگار: مسعود پرموز