مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از مهار آتش سوزی در بیش از 40 هکتار از اراضی کوی سوم شعبان دزفول خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن سعادت فر" گفت: مواردی از آتش سوزی در منطقه سبز کوی سوم شعبان به خصوص در فصل گرما همه ساله  اتفاق می افتد ولی بدلیل باد شدید در ظهر روز گذشته (9 تیرماه) دامنه آتش وسعت یافت و حدود 4 هکتار از درختان جنگل و 36 هکتار از علف های خشک طعمه آتش شد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت خسارات وارده در دست بررسی است؛ افزود: بر اساس برآورد اولیه صدها  اصله درخت در اثر آتش سوزی، آسیب جزئی یا کلی دیده اند.

سعادت فر ضمن قدردانی از همکاری کلیه نهادهای مسئول در منطقه شمال خوزستان گفت: در عملیات اطفا و مهار آتش، 19 دستگاه ماشین آتش نشان، لودر و تانکر آب از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری های دزفول و اندیمشک، ایستگاههای آتش نشانی شهرهای امام و منتظران، سد های کرخه و دز، فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه 6 دزفول و شرکت بهره برداری شمال خوزستان شرکت داشتند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان تاکید کرد: از ساعت 15 روز گذشته تا 3 بامداد امروز دستگاه های آتش نشان شرکت، عملیات پاکسازی و خاموش کردن آتش های جزئی در برخی نقاط را به پایان رسانده و هم اکنون شرایط به حالت عادی بازگشته است.

جنگل سوم شعبان دزفول با ۱۰۰ هکتار مساحت از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شمال خوزستان است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز