پیشکسوت و پژوهشگر شبکه آبیاری دز، پس از عمری مجاهدت علمی و خدمت به کشاورزی منطقه شمال خوزستان به علت کهولت سن درگذشت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  "محمود وائلی زاده" در دوران خدمت کاری خود در عناوینی چون رئیس اداره توزیع آب شبکه آبیاری دز، مشاور امور آب و کشاورزی شرکت بهره برداری شمال خوزستان و سرپرست مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول، خدمات قابل توجهی را به حوزه آب وکشاورزی کشور ارائه داد.

این پژوهشگر فرهیخته، علاوه بر نظارت بر چندین پایان نامه علمی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تهیه مقالات علمی متعدد در مجامع علمی کشور، پژوهش علمی معرفی شبکه آبیاری دز با عنوان "عمران شبکه آبیاری سنتی دز و تاثیر آن در توسعه کشاورزی و اقتصاد خوزستان" را پس از 13 سال تحقیق مستمر به سرانجام رساند.

پروژه ارزشمند علمی فوق، با پشتیبانی علمی و مالی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان و حمایت دفتر تحقیقات و استانداردهای شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان در 3 جلد تهیه و بعنوان یک مرجع علمی برای متخصصان، کارشناسان، اساتید، دانشجویان و کارگزاران بخش آب و کشاورزی کشور محسوب می شود.

گفتنی است در دو همایش جداگانه در شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان و مجتمع فرهنگی سینمائی دزفول در سال های 1391 و 1395 از خدمات علمی مهندس محمود وائلی زاده با حضور مسئولان استانی و محلی تجلیل شد.

به گفته نزدیکان وی بدلیل شرایط بهداشتی اخیر، پیکر این پژوهشگر پیش کسوت در قطعه 6 بهشت آباد اهواز بدون مراسم خاص به خاک سپرده شد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
عکاس: مصطفی شریف
خبرنگار: مسعود پرموز