مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از اتمام عملیات  تعمیر و نصب دو دستگاه الکتروپمپ 520 کیلوواتی ایستگاه پمپاژ اصلی دشت اوان در شبکه آبیاری کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن سعادت فر" گفت: کاهش شدید ظرفیت آبدهی ایستگاه در ماه های اخیر باعث اختلال در روند توزیع آب شده بود که موجب شد تعمیر اساسی الکتروپمپ های معیوب این ایستگاه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: با تعمیر و نصب این دو الکتروپمپ، پایداری ایستگاه در شرایط مطلوبی قرار داشته و نگرانی کشاورزان منطقه در خصوص آبیاری محصولات تابستانه رفع شده است.

وی هزینه تعمیر اساسی این دو الکتروپمپ را حدود 4 میلیارد و 800 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: حدود پنج هزار و پانصد هکتار در دوفصل زراعی تابستان و زمستان تحت پوشش ایستگاه پمپاژ اصلی دشت اوان است.

وی تصریح کرد: با هماهنگی معاونت شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب وبرق خوزستان تعمیر اساسی دو الکتروپمپ دیگر این ایستگاه در دستور کار قرار دارد.

ایستگاه پمپاژ شماره یک دشت اوان با دارا بودن 7 دستگاه الکتروپمپ در بالا دست پل نادری بر روی رودخانه کرخه احداث شده است.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از ۱۸ هزار مشترک دارد. 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز