صنعت آب و برق خوزستان، مسابقات کشوری رباتیک را 27 و 28 بهمن ماه سال جاری برگزار و از علوم روز رباتیکی بهره برداری خواهد کرد.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر دفتر پژوهش های کاربردی این سازمان، از برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک در صنعت آب و برق، در 27 و 28 بهمن ماه سال جاری خبر داد و افزود: سازمان آب و برق خوزستان با همکاری شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کارون بزرگ(گتوند) و شرکت تعاونی دانش بنیان جهان صنعت جنوب، این مسابقات را با هدف بالا بردن سطح استفاده از علوم روز رباتیک در صنعت آب و برق برگزار  و لیگ های زیردریایی، پرنده مسیریاب ویژه و روبات های نمایشی در بخش دانش آموزی و دانشجویی در آن به رقابت خواهند پرداخت.

"مهرداد حیدری" گفت: در سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق سال 1404 هجری شمسی و نیز قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، بر شناسایی و حمایت از نوآوران و گسترش بازارهای دانایی محور و دانش‌بنیان و نیز بهره‌وری از دستاوردهای پژوهشی نوآوران و دستیابی به جایگاه نخست اقتصادی، علمی و فنّاوری در سطح آسیای جنوب غربی، با جامعه برخوردار از دانش پیشرفته، توانمند در تولید علم و فنّاوری متکی بر منابع انسانی تاکید شده است.

مدیر دفتر پژوهش های کاربردی سازمان تصریح کرد: با توجه به رسالت  صنعت آب و برق به عنوان تامین کننده بخش مهمی از انرژی کشور و نیاز روز افزون جامعه به انرژی تامین شده از طریق این صنعت، بالا رفتن راندمان تولید و کاهش تلفات ناشی از هدر رفت آن، به روز بودن علوم مرتبط با تولید، بهره وری و توزیع آب و انرژی امری ضروری است.

وی تاکید کرد: استفاده از تکنولوژی های روز رباتیکی، مکاترونیکی، اتوماسیون ابزار دقیق و سنسورینگ علاوه بر بهینه کردن صنعت آب و برق می تواند عملکرد و مدیریت منابع با ارزش را بهبود بخشیده و ارتقا دهد.