به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سید حمید صالحی ضمن اعلام این خبر گفت: به منظور آماده سازی تجهیزات، قبل از شروع پیک تابستان سال جاری ، برخی از فعالیت های مهم و ضروری از جمله تعمیر یک دستگاه اویل کولرهای یاتاقان کمباین ژنراتور در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی های فنی لازم و مشخص شدن علل و عیوب این تجهیز ، اقدامات اساسی شامل بررسی و مشخص نمودن نقاط دارای اشکال، ترمیم محل خوردگی ها، تعویض آب بندی قسمت های روغن و آب، اصلاح و بازسازی تیوپ شیت های آسیب دیده مورد رفع نقص قرار گرفت .

وی با بیان اینکه ، تست هیدرواستاتیک با فشار استاندارد پس از انجام تعمیرات اساسی با موفقیت انجام گردید گفت : تمامی عملیات اجرایی با همت و تلاش پرسنل مجرب اداره تعمیرات مکانیک و گروه مکانیک دفتر فنی، معاونت فنی و مهندسی صورت پذیرفته است.

وی افزود: در گذشته انجام اینگونه فعالیت ها بصورت برون سپاری انجام می شد، که با توجه به هزینه بالای تعمیر این تجهیز و زمانبر بودن فرایند عملیات تعمیر ، این موارد به منظور کاهش هزینه و کاهش زمان تعمیر، توسط نیروهای توانمند و مجرب داخلی شرکت انجام می شود .

گفتنی است، این عملیات علاوه بر افزایش ضریب اطمینان نیروگاه جهت آماده سازی تجهیزات یدکی منجر به صرفه جویی اقتصادی قابل توجه ای به ارزش دو میلیارد ریال انجام گردیده است.   

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه کارون 3