سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور و هیئت همراه با خانواده شهید مدافع حرم، حجت الاسلام و المسلمین "مصطفی خلیلی" دیدار کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در این دیدار که با پیگیری حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور و به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج کریم اهل بیت (ع) شرکت آبیاری کرخه و شاوور انجام شد، "شاهین کوه‌بزن" مدیرعامل شرکت، "ابراهیم ساعدی" فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور، حجت الاسلام والمسلمین "مسعود مشرفی" مسئول تربیت و آموزش حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور، "علی نگراوی" فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کریم اهل بیت(ع) و اعضای شورای حوزه مقاومت بسیج شهید عباسپور حضور داشتند.

 

کد خبر: 2577