با تلاش و همت پرسنل تعمیرات حوزه کارون جنوبی، سرویس دوره ای سالانه 32 دستگاه الکتروپمپ در ایستگاه‌های ثانویه شبکه آبیاری آبادان به اتمام رسید.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "شاهین کوه‌بزن" مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور، با اعلام این خبر افزود: اجرای این پروژه از خرداد ماه سال جاری آغاز و تا پایان دی ماه به طول انجامید که در این فرآیند از مجموع 32 دستگاه الکتروپمپ موجود، تعداد 9 دستگاه الکتروپمپ پس از سرویس در محل، مجددا نصب و راه اندازی شد.

وی ادامه داد: 23 دستگاه الکتروپمپ به دلیل نشت آب، عیوب مکانیکی و یا الکتریکی نیاز به تعمیر اساسی داشته که پس از انتقال، در محل کارگاه مورد تعمیر اساسی قرار گرفت.

شبکه آبیاری و زهکشی آبادان در حوزه کارون جنوبی شامل ایستگاه پمپاژ مارد، کانال انتقال آب مارد به طول 15 کیلومتر، ایستگاه پمپاژ طره بخاح و کانال های انتقال آب آن ، 15 ایستگاه پمپاژ ثانویه آبیاری و شبکه آبیاری و زهکشی پایین دست آن ها به میزان حدود 11 هزار هکتار، پنج ایستگاه پمپاژ زهکشی و کانال های انتقال زه آب، ایستگاه پمپاژ جزیره مینو و کانال بتنی انتقال آب آن است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور
عکاس: امیر مرادی زارعی
خبرنگار: سید حسن هاشمی صفائی