مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور از تقویت استحکام سازه نگهدارنده مجموعه گیربکس دریچه شماره 3 سردهانه کانال اصلی دشت آزادگان در حوزه کارون‌جنوبی خبر داد.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "یعقوب کرمی"  هدف از این اقدام را پیشگیری از آسیب های احتمالی و بهبود عملکرد تاسیسات کنترل جریان آب معرفی کرد.

وی با بیان این که اصلاح مانور این گیربکس ها از طریق یکسان سازی ارتفاع محورهای بالا رونده انجام شد به اهمیت ویژه کانال (AMC) در تامین آب کشاورزی حوزه کرخه جنوبی اشاره و تصریح کرد: تمامی زمین های کشاورزی منطقه دشت آزادگان و شرق هویزه به مساحت بیش از 38 هزار هکتار از طریق این کانال آب رسانی می شوند.

همچنین مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور از نصب دریچه KC1-9 و تعمیر اساسی اسپیل تخلیه انتهایی کانال KC1 شبکه قدس در حوزه کرخه جنوبی خبر داد و تصریح کرد این اقدامات در کوتاه ترین زمان ممکنه انجام شد.

وی، پوسیدگی اسپیل تخلیه انتهایی و دریچه شماره ۹ کانال KC1 شبکه قدس را عامل تعمیرات انجام شده معرفی و تصریح کرد مجموعه عملیات صورت گرفته باعث تسهیل و افزایش دقت در موضوع بهره برداری شده است.

 وی با اشاره به بهبود عملکرد سیستم های کنترلی جریان ، خاطرنشان کرد: با توجه به بحران آب جاری، رصد عملکرد صحیح شبکه با هدف جلوگیری از هدر رفت آب لازم و ضروری است.

 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور، انجام تعمیرات و رفع نواقص را، در اولویت برنامه عملیاتی جاری این شرکت  معرفی کرد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری کرخه و شاوور
عکاس: امیر مرادی
خبرنگار: پورسعید