به منظور مدیریت توزیع آب در فصل تابستان، بررسی چالش ها و راهکارهای پیش رو، جلسه ای با حضور مسئولان و کشاورزان منطقه شاوور، در سالن جلسات شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور گفت : با توجه به کمبود آب در فصل تابستان، محدودیت های موجود در کشت و نیز لزوم رعایت الگوی مصرف، جلسه ای با حضور نماینده معاونت حفاظت و بهره برداری از منابع آب سازمان، بخشداران مرکزی اهواز و شاوور و کشاورزان منطقه برگزار شد.

"یعقوب کرمی" با اشاره به مصوبه ابلاغی استاندار در خصوص محدودیت کشت، بر لزوم هماهنگی کلیه دستگاه ها و کشاورزان تاکید کرد.

وی، هدف از تشکیل نشست فوق را ارائه راهکار جهت عبور از بحران کم آبی در تابستان سال جاری اعلام کرد تا ضمن توزیع عادلانه آب، معیشت کشاورزان منطقه با چالش روبرو نشود.

کرمی، کشاورزان را بازوی اجرایی شرکت در منطقه معرفی و خواستار راهنمایی سایر کشاورزان شد.

 مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری کرخه و شاوور با اشاره به تجربه سال ۹۶ در خصوص انتقال مدیریت آبیاری مشارکتی به تعاونی های منتخب عبدالخان شمالی و میلاد شرق کارون، پیشنهاد کرد کشاورزان منطقه شاوور نیز در این راستا قدم های موثرتری بردارند.

عکاس: امیر مرادی
خبرنگار: سجاد داریوشی