سد مارون
/
سد مارون

سد مارون یک سد خاکی است که بر روی رود مارون در ۱۵ کیلومتری شمال بهبهان در استان خوزستان قرار دارد. این سد آب مورد نیاز کشاورزی و نیروی برق‌آبی را تأمین می‌کند. عملیات احداث سد در سال ۱۳۶۸ آغاز و در سال ۱۳۷۷ پایان یافت. سد تنظیمی کوچک‌تری به‌نام مارون ۲ نیز در پایین‌دست این رود طراحی شده است.

رییس گروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان عنوان کرد؛

رییس گروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان از برگزاری مانور نجات غریق در کانال آبرسانی اهواز – سربندر خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "حبیب اله لایجی" با اعلام خبر فوق گفت: به منظور آمادگی واحدهای مختلف شرکت و تمرین مراحل امداد و نجات، مانور نجات غریق در کانال آبرسانی اهواز – سربندر برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مانور را آمادگی هر چه بیشتر همکاران و تعامل واحدهای مختلف شرکت در هنگام بروز حادثه عنوان کرد.

رییس گروه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب جنوب شرق خوزستان با اشاره به این که شرکت آب جنوب شرق، مدیریت انتقال آب از طریق بیش از 60 کیلومتر کانال رو باز را برعهده دارد تصریح کرد: با وجود مراقبت های شدید حراستی در خصوص عدم تردد نفرات و خودروهای متفرقه درحاشیه کانال، بارها شاهد سقوط خودرو و افراد بومی منطقه در کانال بوده ایم لذا مانوری طراحی شد تا آموزش های ارائه شده در خصوص امداد و نجات به نیروهای حاضر در منطقه را سنجش و بر لزوم حفظ آمادگی کارکنان ذی ربط تاکید شود.

شایان ذکر است در سال گذَشته 5 غریق در کانال آبرسانی توسط نیروهای حراستی، ایمنی و امدادی حاضر در منطقه نجات یافتند.

کد خبر: 4178