لایروبی "ایستگاه پمپاژ ویس" و "آب خام شرکت نفت" به ترتیب با برداشت 1800 و 6500 متر مکعب رسوب به پایان رسید.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت خدمات لایروبی و ماشین آلاتی عمران نیرو خوزستان صبا، هدف پروژه لایروبی ایستگاه پمپاژ ویس را رفع مشکل انتقال آب کشاورزی به زمین های تحت کشت شهرستان باوی عنوان کرد.

"نصرالدین کریمی بهبهانی" با بیان این که این عملیات  طی شش روز و زودتر از موعد مقرر انجام شد افزود: با برداشت  1800 متر مکعب رسوب از اطراف این ایستگاه و پاک سازی منطقه مورد نظر، این پروژه به پایان رسید.

کریمی بهبهانی از آماده بودن ایستگاه مذکور برای بهره برداری خبر داد و گفت: این عملیات توسط 5 کارشناس فنی عملیات لایروبی شرکت، یک دستگاه شناور لایروب 200، یک دستگاه یدک کش و همچنین دو دستگاه بیل مکانیکی انجام و هم اکنون این ایستگاه آماده بهره برداری  است.

ایستگاه پمپاژ ویس از جمله ایستگاه های پمپاژ آب کشاورزی شمال شرق استان خوزستان است که دارای 6 پمپ با توان پمپاژ 9 متر مکعب آب در ساعت، آب مورد نیاز  12 هزار هکتار از زمین های کشاورزی منطقه را تامین می کند.

همچنین "سیامک عباسپور" مدیر دفتر لایروبی و ماشین آلات سازمان آب و برق خوزستان، هدف از پروژه لایروبی ایستگاه پمپاژ آب خام شرکت نفت را  رفع مشکل در انتقال آب منطقه واش واتر به تصفیه خانه آب شرب شرکت نفت و تامین آب خام برای فضای سبز این شرکت اعلام کرد و افزود: این عملیات توسط 3 نفر از کارشناسان لایروبی شرکت و بکارگیری یک دستگاه لایروب واترمستر، با برداشت حدود  6500  متر مکعب رسوب در مدت 20 روز به سرانجام رسید.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان