معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح تصفیه خانه شرق اهواز با بیان اینکه کارون رودخانه حیاتی ایران است و باید از عمق جان از آن حفاظت کنیم، گفت: یکی از محدودیت‌های پیش روی توسعه ایران کمبود منابع آب است و باید تلاش شود تا بهترین استفاده و بهره‌وری از منابع آب صورت گیرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “اسحاق جهانگیری" عصر  روز گذشته (دوشنبه) در مراسم افتتاح تصفیه خانه شرق اهواز طی سخنانی استان خوزستان را یکی از راهبردی ترین و مهمترین استان های کشور برشمرد و گفت: مسائل خوزستان یعنی مسائل ایران و پیشرفت خوزستان یعنی پیشرفت ایران. کشاورزی، آب، صنعت، نفت و بنادر خوزستان نقش کلیدی و ملی در اقتصاد کشور ایفا می کنند.

معاون اول رییس جمهور افزود: استان خوزستان در مسیر پیشرفت قرار دارد و بر تارک ایران می درخشد و جفا است اگر لحظه ای در پیشرفت استان خوزستان تردید کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید منابع بودجه را به درستی هزینه کنیم،‌خاطر نشان کرد: به دلیل آنکه منابع بودجه محدود است باید در هزینه آن صرفه جویی کنیم تا بتوانیم حداکثر استفاده را از این منابع داشته باشیم.

جهانگیری یکی از محدودیت های پیش روی توسعه ایران را کمبود منابع آب دانست و گفت: استان خوزستان نیز با این محدودیت مواجه است و باید تلاش شود تا بهترین استفاده و بهره وری از منابع آب صورت گیرد.

معاون اول رییس جمهور یکی از تصمیمات جلسات شورای عالی آب را ساماندهی رودخانه کارون عنوان کرد و با بیان اینکه رودخانه کارون مهمترین رودخانه حیاتی ایران است و باید از عمق جان از آن حفاظت کنیم، افزود: باید از ورود فاضلاب و پساب واحدهای تولیدی به این رودخانه جلوگیری شود و این برنامه ای است که براساس مصوبه شورای عالی آب باید در طول برنامه ششم توسعه اجرایی شود.

وی همچنین مقابله با ریزگردها را از برنامه های اصلی دولت عنوان کرد و گفت: البته بخشی از دلایل بروز ریزگردها در خارج از کشور است و دولت با جدیت به دنبال حل و فصل این مشکل است.

جهانگیری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انقلاب اسلامی با آرمان های بزرگی همراه است و امام خمینی (ره) به‌عنوان معمار کبیر این انقلاب آرمان ها و اهدافی را نظیر استقلال و عدالت ترسیم کرد که در طول این سال‌ها بخشی از این آرمان ها محقق شده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم و باید برای دستیابی به اهداف مورد نظر تلاش کنیم.

معاون اول رییس جمهور گفت: آمریکایی ها خیلی به این موضوع دل بسته بودند که مقامات و مسئولین جمهوری اسلامی ایران نمی توانند جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را برگزار کنند اما اکنون که در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب هستیم اعلام می کنیم که جمهوری اسلامی ایران این جشن را با ابهت و سر بلندی بیشتری برگزار خواهد کرد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان