وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه بدون برنامه ریزی قبلی، روز گذشته از پروژه سد و قفل کشتیرانی پایین دست بهمنشیر بازدید کردند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمود حجتی"،با اطلاع یافتن از روند عملیات اجرایی پروژه، بر لزوم تکمیل هرچه سریعتر آن تاکید کرد.

وی تصریح کرد: تکمیل این پروژه، با جلوگیری از نابودی نخیلات منطقه آبادان و خرمشهر، نقش حیاتی در حفظ اراضی کشاورزی و معیشت کشاورزان این ناحیه دارد.

"رضا نیکروان" مجری پروژه، ضمن ارائه گزارش و تشریح فعالیت های انجام شده، بر آمادگی تیم اجرایی جهت تکمیل پروژه تا سال 99 به شرط تامین منابع مالی تاکید و خاطر نشان کرد: تامین نقدینگی لازم از محل صندوق توسعه ملی مطابق دستور معاون اول رئیس جمهور، تا کنون محقق نگردیده است .

در این بازدید که در اولین روز ورود معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه به اهواز  انجام شد، مدیر عامل سازمان جهادکشاورزی استان خوزستان، فرماندار ویژه آبادان و جمعی از مسئولان استانی و محلی، وزیر جهاد کشاورزی را همراهی کردند.

پروژه سد و قفل کشتیرانی پایین دست بهمنشیر در منطقه چوئبده با پیشرفت فیزیکی بالای 18 درصد در حال حاضر توسط سازمان آب و برق خوزستان در دست اجراست.