معاون آبرسانی سازمان آب وبرق خوزستان در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی به شادگان گفت:  این پروژه در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انشاالله با تامین لوله و شیرآلات لازم، این خط تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "صابرعلیدادی" افزود: حدود ۸ کیلومتر از ۲۵ کیلومتر این خط در محدوده شهرهای دارخوین و شادگان واقع شده است که عبور از این محدوده دارای صعوبت و حساسیت های اجرایی زیادی است اما با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی عوامل اجرایی احداث خط لوله در این مقاطع به طور کامل به پایان رسیده است.

وی با بیان این که خط انتقال آب از محدوده تالاب شادگان به علل متعدد فنی از جمله مباحث زیست محیطی، ترافیکی، فنی و اجرایی از سال ها قبل محل اختلاف شرکت های  مشاور طراح بوده است تصریح کرد: این مسائل مانع هرگونه پیشرفت فیزیکی پروژه تا سال 1395 شده بود.

علیدادی، برنامه ریزی های صورت گرفته طی یک سال گذشته را از اقدامات قابل توجه در راستای پیشرفت این پروژه معرفی کرد و گفت: در حال حاضر از این طرح فقط ۱۰ کیلومتر در محدوده تالاب شادگان باقی مانده است که با اتخاذ یک روش جدید دو کیلومتر آن طی روزهای گذشته کار شده و مابقی نیز در حال انجام است.

وی افزود: شبکه آبرسانی به شهر خنافره شادگان با صرف ۶ میلیارد تومان طی ۴ ماه گذشته اصلاح اساسی شد که کارهای تکمیلی آن تا یک ماه آینده به اتمام می رسد.

 معاون آبرسانی سازمان آب وبرق خوزستان، اعتبار پروژه خط انتقال آب ۱۳۰۰ میلیمتری شادگان را ۱۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه طرح آبرسانی غدیر اعلام کرد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان