کارگاه بین المللی حسابداری آب به همت مرکز منطقه ای برنامه‌آبیاری و زهکشی تحقیقات آبیاری و زهکشی در محل وزارت نیرو با حمایت وزارت نیرو، سازمان آب و برق خوزستان، و شرکت مدیریت منابع آب برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، نخستین روز کارگاه بین المللی حسابداری آب  4 اسفندماه جاری در تهران و روزهای پنجم تا هفتم این کارگاه در خوزستان و به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان از سر گرفته می شود.

رئیس مرکز منطقه‌ای برنامه‌ی تحقیقات آبیاری و زهکشی و کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشیICID با اشاره به حضور شرکت کنندگان خارجی و مجموعه های فائو و جایکا، سفارت هلند، سفارت سوئد، موسسه ی روسی و گرجستانی و کره جنوبی حاضر در این کارگاه گفت: هدف از برگزاری این کارگاه که در نوع خود اولین همکاری تخصصی مشترک بین FAO و ICID و IRPID-IRN می باشد معرفی و پرداختن به مفاهیم و ابزارهای حسابداری آب برای طیف وسیعی از مخاطبان از جمله تصمیمگیران سطح بالا، مدیران بخش صنعت، دانشگاهیان و به طور کلی متخصصان بخش آب و کشاورزی است.

نرگس ظهرابی افزود: سخنرانان کلیدی و تسهیلگرانی که در این کارگاه ما را همراهی می‌کنند همگی جزو افراد برجسته و شاخص ملی و بین‌المللی در زمینه‌ی حسابداری آب از موسسات مختلف FAO، ICID، IWMI و دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی هستند و این رویداد فرصت مناسبی برای حضور و استفاده از همکاری‌های بین المللی شده و امید داریم بتوان دامنه‌ی این فعالیت‌ها را در آینده افزایش داد.

وی درباره هدف و اهمیت کارگاه بین المللی حسابداری آب بیان کرد: متخصصان ملی و بین المللی از مراکز، موسسه ها، و دانشگاههای داخلی و خارجی امروز اینجا هستند تا دانش و اطلاعات خودشان، درسهایی که متخصصان آب از پیاده سازی پروژه های پایلوت و همچنین چالشها و فرصتهای توسعه ی سیستمهای حسابداری آب را با همه ی ما به اشتراک بگذارند.

رئیس مرکز منطقه‌ای برنامه‌ی تحقیقات آبیاری و زهکشی و کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشیICID یادآور شد: انتظارات از این کارگاه در این است که تصمیم‌گیران با ضرورت توسعه و پیاده‌سازی سیستم‌های حسابداری آب آشنا شده و بتوانند با ابعاد مختلف این سیستم‌ها و تجربه‌های بین المللی و تازه های این بخش آشنا شوند.

ظهرابی گفت: در طی این کارگاه رویکردهای عملی و برنامه های ملی در پایش مصرف آب در بخش کشاورزی و همچنین نقش حسابداری آب در برنامه ریزی استراتژیک و تصمیم گیری در بخشهای آب و کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. همچنین جایگاه و اهمیت برنامه های موسسات مختلف در دستیابی به یک سیستم حسابداری و حسابرسی آب مورد تحلیل قرار میگیرد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان