"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز پنجشنبه 15 فروردین ماه، برای بازدید از سد دز وارد دزفول شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، علی لاریجانی، پس از بازدید از وضعیت سد دز با بیان این که برای ایجاد سیل بندهای اصولی باید برنامه ریزی کرد و بودجه اختصاص داد افزود: ایجاد سیل بندهای اصولی و مستحکم باید در دستور کار دولت قرار بگیرد تا در مواقع سیلاب با خطر شکستن سیل بندها شاهد خسارت به مردم نباشیم.

وی با بیان این که ترمیم سیل بندهای کنونی، راهکاری موقتی است و سیل امسال در کشور کم سابقه است، شرایط سیل امسال را نسبت به موارد مشابه متفاوت دانست و گفت: به همین دلیل است که مسئولان برای بررسی اوضاع در مناطق درگیر با سیل حاضر می شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که همه دستگاه های اجرایی امکانات خود را برای مقابله با سیل بسیج کرده اند، آنها را مورد تقدیر قرار داد و  تصریح کرد: سیل زدگان بابت خسارات وارد شده به اموال و زمین های کشاورزی خود نگرانی نداشته باشند چرا که این خسارت ها پرداخت خواهد شد.

در بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از وضعیت سد دز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، عباس پاپی زاده نماینده دزفول، همایون یوسفی نماینده اهواز، فریدون حسنوند نماینده اندیمشک و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان