رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه سد کرخه کاملا مستحکم بوده و هیچگونه مشکلی ندارد، گفت: انصافا نیروهای وزارت نیرو از نخستین روزهای افزایش قابل توجه ورودی به سد در این محل مستقر و تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند تا کمترین خسارت به پایین‌دست سد وارد شود.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدرضا رضایی‌کوچی" در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از سد کرخه با تاکید بر اینکه این سازه آبی یکی از شاهکارهای مهندسان ایرانی است، گفت: این سد که تمامی کار طراحی، نظارت و اجرای آن توسط مهندسان کشورمان انجام شده است، نقش موثری در کاهش خسارات سیلاب به پایین‌دست استان خوزستان داشته است.

وی ذخیره فعلی سد کرخه را بیش از 6 میلیارد مترمکعب برشمرد و افزود: برخلاف شایعات مطرح شده، این سد کاملا مستحکم است و هیچگونه مشکلی ندارد. میزان خروجی از کرخه نیز به‌طور منظم در حال مدیریت است تا کمترین خسارت به پایین‌دست سد وارد شود.

رضایی‌کوچی خاطرنشان کرد: انصافا نیروهای وزارت نیرو از نخستین روزهای افزایش قابل توجه ورودی به سد در این محل مستقر و تلاش شبانه‌روزی داشته‌اند تا کمترین خسارت به پایین‌دست سد وارد شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تلاش خواهیم کرد با تامین منابعی خارج از اعتبارات قانون برنامه بودجه 98 بتوانیم خسارات وارده به مردم خوزستان را جبران کنیم.

 

 

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان