سعید رئوفی‌نسب در گفتگو با شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ اظهار داشت: نیروگاه دز در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری بیش‌از۳۰ درصد سهمیه تولید سالیانه خود را تولید کرد.

وی افزود: ۴۵۰ میلیون‌کیلوات ساعت تولید طی دوماه نخست سال جاری در مقایسه با سهمیه تولید سالیانه یعنی یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون کیلووات ساعت، نشان از نقش قابل توجه این نیروگاه در تولید برق شبکه سراسری دارد.

مدیرعامل شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز بیان کرد: طی چهارماه آینده (خرداد و تیر و مرداد و شهریور) پیش‌بینی می‌شود که بیش از یک میلیارد کیلوات ساعت تولید انرژی را در نیروگاه دز داشته باشیم.

وی بیان کرد: تولید قابل توجه این حجم انرژی درسایه تامین آب شرب و کشاورزی پایین دست بوده که خوشبختانه توانستیم نقش موثر و مثبتی در روحیه مردم و بویژه کشاورزان را شاهد باشیم.  

سعید رئوفی‌نسب تاکید کرد: باتوجه به شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا، جلوگیری از بروز سیلاب و کنترل و تامین آب کشاورزی برای قشرعظیمی از مردم که اشتغال آنها به نحوی به امر کشاورزی مرتبط است، اهمیت و نقش سد و نیروگاه دز را در ایجاد اشتغال، آرامش اجتماعی و تولید فرآورده‌های کشاورزی دو چندان می نماید.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان