به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ داریوش بهارلویی ضمن معرفی سابقه امر تحقیق و پژوهش در سازمان آب و برق خوزستان اظهار داشت: سازمان آب و برق خوزستان بعنوان قدیمی ترین سازمان وزارت نیرو با قدمتی بیش از ۶۰ سال، در امر تحقیق و پژوهش سابقه طولانی دارد و به دستاوردهای بزرگی نیز تاکنون دست پیدا کرده است.

بهارلویی با اشاره به ایجاد ساختار جدید در حوزه پژوهش سازمان آب و برق خوزستان افزود: قریب به شش سال است که همه امور تحقیقاتی در شاخه های مختلف سازمان آب و برق خوزستان بصورت متمرکز و منسجم در دفتر نوآوری، توسعه فناوری و پژوهش های کاربردی انجام می شود تا ضمن وحدت رویه، از پژوهشگران نیز حمایت های بیشتری صورت بگیرد.

 وی ادامه داد: در دفتر نوآوری، توسعه فناوری و پژوهش های کاربردی ما سعی داریم تا برای پرسش های سخت، پاسخ های مناسبی را پیدا کنیم و با بهره مندی از همه ظرفیت نخبگان، برای رفع خلا ها و کمبودها  در حوزه های آب و انرژی تلاش کنیم.

مدیر دفتر نو آوری، توسعه فناوری و پژوهش های کاربردی سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: تحقیقات راه حل اصلی برون رفت از مشکلات می باشد که باید به آن بصورت ویژه و راهبردی نگاه کرد.

داریوش بهارلویی با اعلام اینکه سازمان آب و برق خوزستان به علت تنوع کاری، انباشت علمی و بدنه با سابقه کاری هر سال در هفته پژوهش چه در سطح کشوری و چه در سطح استان حضور پر رنگ و گسترده ای دارد، عنوان کرد: هفته پژوهش فرصت مناسبی است تا کسانی که در بحث تحقیقات فعالیت میکنند به ارائه آخرین دستاوردهای خود بپردازند تا زمینه برای حمایت از این یافته ها از سوی سازمان های دولتی و خصوصی فراهم شود.

وی در ادامه به برنامه های سازمان آب و برق خوزستان در هفته پژوهش نیز اشاره کرد و گفت : در هفته پژوهش و نوآوری معرفی دست آوردها، تقدیر از پژوهشگران برتر سازمان آب و برق خوزستان، برگزاری سمینار های علمی و بستن تفاهم نامه با مراکز علمی مانند دانشگاه شهید چمران و دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه های سازمان آب و برق خوزستان می باشد.

بهارلویی افزود: در این هفته  آثار تحقیقاتی برتر را جهت استفاده و بکارگیری به مدیران ارشد سازمان آب و برق خوزستان معرفی می کنیم. همچنین تلاش می کنیم تا راه های دسترسی آسان به محققین و نتایج تحقیقات شان را برای پرسنل سازمان آب و برق خوزستان معرفی کنیم.

وی در ادامه گفت: درب دفتر نوآوری، توسعه فناوری و پژوهش های کاربردی همیشه بر روی محققین، اساتید دانشگاه و پرسنل سازمان آب و برق خوزستان باز است و همه عزیزان میتوانند بصورت مستقیم جهت انجام امور پژوهشی با این دفتر در ارتباط باشند.

بهارلویی در پایان یادآور شد: امیدواریم با حمایت مدیران ارشد و میانی سازمان بتوانیم برنامه پنج ساله تحقیقاتی تدوین شده را پیش ببریم تا شاهد شکوفا شدن این بخش و حل مشکلات کلیدی در سازمان باشیم.

گفتنی است چهارمین هفته آذرماه هر سال بعنوان هفته پژوهش نامگذاری شده است.

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان