مدیر روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان از برگزاری آیین تجلیل از برگزیدگان طرح گسترش سواد آبی در شهرستان بهبهان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "مهران مومن غریب" گفت : طرح ملی داناب ( دانش آموزی نجات آب) ، مختص دانش آموزان دوره اول مقطع دبیرستان است که هدف این طرح ، تربیت نسلی آشنا با مسائل آب و ایجاد تغییر در نگاه و رفتار دانش آموزان نسبت به مصرف آب است.

وی گفت  منابع آب در کشورعزیزمان ایران محدود است و هدف از طرح داناب و گسترش سواد آبی (کتاب انسان و محیط زیست پایه یازدهم متوسطه) ، افزایش آگاهی معلمان و دانش آموزان در خصوص حفظ منابع آبی و مصرف بهینه آب در سطح ملی می باشد و هر یک از ما با مشارکت در این طرح به حفظ محیط زیست و منابع آبی کشور کمک می نماییم و با شعار" من نگهبان هستم " از پیشگامان آن خواهیم بود.

مومن غریب خاطر نشان کرد: مسابقه طرح گسترش سواد آبی با همکاری سازمان آب و برق خوزستان و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان برگزار شد که از بین آثار ارسال شده 27 اثر توسط داوران، برگزیده و از بین این 27 اثر ، 20 اثر  متعلق به دانش آموزان شهرستان بهبهان ( دبیرستان شاهد جواهر بهبهانی ) جزء آثار برگزیده و منتخب قرار گرفت.

آئین تجلیل از برگزیدگان مسابقه طرح گسترش سواد آبی با حضور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهبهان و هیئت همراه ، مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون، مسئولان دبیرستان شاهد جواهر بهبهانی و اولیا ی دانش آموزان برگزیده با رعایت پروتکل های بهداشتی در دبیرستان شاهد جواهر بهبهانی برگزار شد.

گفتنی است آثار برگزیده از سوی روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان در قالب کتابچه ای نفیس، چاپ و به رسم یادبود به علاقه مندان به این مقوله اهدا شد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور