مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از ترمیم و بازسازی نقاط بحرانی کانال پای پل در شبکه آبیاری کرخه شمالی خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن سعادت فر" با بیان این که در روزهای اخیر، عملیات ترمیم و بازسازی چند نقطه از این کانال در حد فاصل کیلومتر 31، 500+32 و 57 انجام شد افزود: در این عملیات ضربتی بیش از 12 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین شامل بیل مکانیکی، تریلر کمرشکن، تانکرآبپاش، کمپرسی و تراک میکسر(کامیون مخلوط کن) به کار گرفته شد.

وی ادامه داد: در برخی از نقاط بحرانی یاد شده، هر دو بدنه جانبی کانال دچار تخریب شده بود لذا با استفاده از بیش از 107 متر مکعب بتن، سازه های تخریب شده مورد مرمت و بازسازی قرار گرفتند.  

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان، با تاکید بر اهمیت تعمیر این کانال اظهار کرد: با عملیات صورت گرفته علاوه بر تامین آب کشاورزی اراضی تحت پوشش کانال، بخشی از آب آشامیدنی شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر نیز از طریق  ایستگاه پمپاژ ام الدبس در انتهای این کانال تامین می شود.

کانال اصلی پای پل به طول ۱۰۷ کیلومتر وظیفه انتقال آب از سد تنظیمی انحرافی کرخه به دشت های پای پل به مساحت ناخالص ۶۵ هزار هکتار و نیز تامین بخشی از آب شرب اهواز، آبادان و خرمشهر را به عهده دارد.

شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را برعهده دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری ناحیه شمال
خبرنگار: مسعود پرموز