به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، “بهنام شیبانی” هدف از برگزاری این دوره ۱۲ ساعته را که برای ۱۷ نفر از کارکنان برگزار شد، بالا بردن سطح علمی و کاهش هزینه های ناشی از نشت آب در سد مخزنی جره رامهرمز عنوان کرد.

شیبانی افزود: دوره فوق با توجه به اعلام نیاز واحد بهره برداری، در تقویم آموزشی شرکت گنجانده و با هماهنگی مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان در تاریخ مقرر برگزار شد.

وی بحث نشت یابی، دلایل نشت و رفع نشت در سدها را از مباحث اساسی و مهم محسوب کرد و گفت: این دوره آموزشی برای اپراتورهای سد جره و تعدادی از مدیران شرکت با سرفصل های روشهای بررسی نشت و فرار آب، مروری بر تحقیقات انجام شده در جهان و ایران، مطالعات زمین شناسی، بررسی امور اکتشافی و ردیابی برگزار شد.

رئیس گروه برنامه ریزی و بهبود مدیریت شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی در پایان با اشاره به اینکه اهداف آموزشی باید در راستای کاهش هزینه و زمان و تعالی اهداف شرکت باشد افزود: آموزش در حین کار بسیار موثر و مکمل دوره های تئوری و آکادمیک است زیرا پس از بروز مشکل مطالعات و آموزش های کاربردی و هدایت شده برای علاج مشکل انجام می شود.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی