مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از تعمیر و بازسازی اویل کولرهای ترانس های قدرت در سد و نیروگاه مسجدسلیمان خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "ابراهیم شجاعی" اظهار داشت : همزمان با تعمیرات سالیانه واحدهای این نیروگاه تعداد 13 دستگاه اویل کولر مربوط به سیستم خنک کننده روغن ترانس های قدرت نیروگاه توسط نیروهای توانمند و مجرب شرکت تعمیرات، تعمیر و بازسازی شد .

شجاعی تصریح کرد: از ابتدای سال 97 و با شروع پایش دمایی سیستم خنک کننده ترانسهای قدرت فاز یک نیروگاه مسجدسلیمان مشخص گردید که تعداد سیزده دستگاه از 24 دستگاه اویل کولر نصب شده معیوب و دارای نشتی و عدم عملکرد مناسب می باشد.

بنابراین اویل کولرهای معیوب به کارگاه تعمیرات انتقال و با توجه به دستوالعمل های موجود تعمیر و تست شدند .

ایشان یادآور شد که پس از نصب اویل کولرها تست های لازم انجام و نتیجه مطلوب حاصل گردید ، علاوه بر رفع عیب های کامل، راندمان خنک کاری سیستم کولینگ ترانس های قدرت افزایش یافته که این فرآیند توسط متخصصین توانمند شرکت تعمیرات و کارشناسان دستگاه نظارت شرکت تولید و بهره برداری سد مسجدسلیمان با موفقیت انجام و قابلیت اطمینان واحدهای تولید برق را بهبود بخشیده است .

 گفتنی است: طی سالهای گذشته برای اصلاح خرابی اویل کولرها هیچ گونه تعمیراتی روی آنها انجام نمی شد و فقط تعویض می شدند، در حال حاضر با توجه به شرایط تحریم و هزینه بالای خرید،  با تعمیر و بازسازی اویل کولرها از خروج مقدار قابل توجه ای ارز جلوگیری بعمل آمده است.

عملیات مربوط به تعمیر و تعویض سیستم خنک کاری روغن ترانسفورماتورهای قدرت واحد های فاز یک نیروگاه مسحدسلیمان طی یک دوره به طور منظم و با جلوگیری از اتلاف وقت و خروج واحد انجام گرفت.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: جهانبخش خسروی
خبرنگار: محمد توحیدیان