معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان، از اورهال تجهیزات پست فشار قوی 230 کیلو ولت نیروگاه سد داریان کرمانشاه، توسط گروه تخصصی پست های بلافصل آن شرکت خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "امیر محمودی" اظهار داشت:  بنا به درخواست مجری طرح  سد و نیروگاه داریان ( شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران )، گروه تجهیزات فشار قوی این شرکت، بمنظور شستشوی تجهیزات و مقره های  پست 230 کیلو ولت آن نیروگاه اعزام گردیدند .

محمودی تصریح کرد: با توجه به زمان طولانی که از بهره برداری طرح سپری شده است ، و شرایط سیلابی سال جاری نیز که در افزایش آلودگی تشکیل شده بر روی مقره های پست داریان مزید بر علت شده بود ، این امر منجر به کاهش قدرت عایقی و افزایش تلفات توان بر روی این تجهیزات شده بود .

وی با اشاره به شدت و میزان چسبندگی بالای این آلودگی ها و همچنین شرایط سخت و خطرناک کار در ارتفاع گفت: با استفاده از حلالها و ابزار مورد نیاز، لایه برداری وشستشوی آنها با ماشین مقره شوی انجام، و شرایط وکیفیت پاکیزگی سطوح مقره ها به حالت نرمال و ایده ال باز گردانده شد.

معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان، افزود : با انجام این عملیات تلفات ناشی از خزش جریان های سطحی ایزولاتورها به حداقل رسیده و همچنین قابلیت اطمینان نیروگاه که با تریپ های ناشی از آلودگی ها تحت تاثیر قرار داشت به سطح بالایی رسانده شده است .

سد و نیروگاه داریان بر روی رودخانه سیروان در نزدیکی شهر نودشه شهرستان پاوه در مجاورت روستای داریان در استان کرمانشاه واقع گردیده که تاج سد در کرمانشاه و مخزن آن در استان کردستان قرار دارد و دارای 3 واحد 70 مگاواتی با سطح ولتاژ 230 کیلوولت خروجی متصل به شبکه می باشد .

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: محمد توحیدیان