مدیر پروژه بهینه سازی نیروگاه اول سد شهید عباسپور در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از اتمام عملیات دمونتاژ واحد شماره 3،  جهت بهینه سازی این واحد خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "علی رحیمی" با اعلام این خبر گفت:  عملیات دمونتاژ قطعات این واحد  شامل کلیه تجهیزات و قطعات مکانیکی، الکتریکی و ابزاردقیق پس از یک ماه و نیم تلاش و زحمات بی وقفه کارکنان این پروژه پایان یافت.

وی افزود: دمونتاژ رانر ( چرخ توربین ) به همراه شفت مربوطه  به وزن تقریبی 125 تن ، آخرین فرآیند در دمونتاژ واحد شماره 3  این نیروگاه بود که توسط کارکنان متخصص شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان با سختی و مشقت فراوان و طبق برنامه زمان بندی مصوب پروژه با موفقیت به اتمام رسید.

رحیمی اصل با بیان این مطلب اظهار داشت:  تعمیرات اساسی این واحد نیروگاهی در سال 77  صورت پذیرفته که پس از 21 سال بهره برداری از این واحد مجدداً تمامی قطعات دمونتاژ و از محل خود خارج و برای کارهای تعمیراتی و اصلاحی و یا بهینه سازی در طبقه اصلی نیروگاه و بر روی ساپورت های مخصوص خود در سالن نیروگاه استقرار یافته اند .

وی با اشاره به حجم بالای کار و تسریع در عملیات بهینه سازی جهت کاهش زمان و تحویل به موقع واحد فوق تصریح کرد: تمامی طراحی ها و ساخت قطعات معیوب از قبل پیش بینی و انجام شده و بعضی از قطعات که نیاز به تعمیر داشته اند در حال تعمیر بوده و با توجه به تجربه بهینه سازی واحد شماره 4 این نیروگاه به شرکت های تخصصی داخلی ارسال گردیده اند که این روند عملیات فوق را کوتاهتر و روان تر خواهد نمود .

عملیات بهینه سازی واحد شماره 3 نیروگاه اول سد شهید عباسپور به کارفرمایی سازمان آب و برق خوزستان و با هماهنگی های بعمل آمده با معاونت توسعه و بهره برداری نیروگاهها و مجری طرح "ایمان گرامی مقدم" ، به صورت شبانه روزی در حال اجرا می باشد .

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: محمد توحیدیان
خبرنگار: محمد توحیدیان