مدیر پست های بلافصل در شرکت نصب ، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از آغاز اورهال سالیانه واحد اول نیروگاه کرخه و اتمام عملیات شستشوی مقره ها و تجهیزات کلیدخانه 400 کیلو ولت نیروگاه کرخه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "غلامرضا قصابیان"  با اعلام این خبر گفت:  بنا به درخواست واحد  نظارت شرکت  تولید و بهره برداری نیروگاه کرخه ، عملیات شستشوی تجهیزات و مقره های  پست 400 کیلو ولت سد کرخه  بصورت مرحله ای توسط پرسنل تلاشگر این شرکت انجام شد.

قصابیان  در ادامه  اظهار داشت: اورهال سالیانه شامل آچارکشی و تست های روتین بر روی تجهیزات و رله ها در پست نیروگاه کرخه به نحو مطلوبی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه این عملیات ، بهبود وضعیت پایداری انتقال انرژی در پست های مذکور و ارتقای راندمان تولید نیروگاه را به همراه داشته و نقش بسیار مهمی در قابلیت اطمینان و بهبود وضعیت شبکه برق کشور ایفا می‌کند؛ افزود: هرگونه آلودگی و غبار روی مقره ها و تجهیزات فشارقوی باعث کم شدن قدرت عایقی آنها و منجر به اتصال کوتاه  بر روی آن تجهیزات  می گردد ، که باعث  خاموشی و از بین رفتن بخشی از توان انتقالی شبکه خواهد شد .

قصابیان با بیان این که فروش برق ایران طی عملیات انتقال برق از پست کرخه به کشور عراق و از طریق خط العماره – بصره  صورت می پذیرد، به اهمیت بالای این پست اشاره کرد و گفت: اورهال سالیانه بی خط العماره توسط پرسنل پرتلاش شرکت تعمیرات آغاز و طبق برنامه ریزی صورت گرفته در حال انجام است.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان