مدیریت تعمیرات تخصصی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از انجام بالانسینگ روتور واحد شماره یک نیروگاه سد شهید عباسپور خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، " مراد نیک بخش " با بیان این خبر گفت با توجه به اشکالات به وجود آمده در تعدادی از قطب های روتور واحد یک و تعویض دو عدد از این قطب ها گفت : به دلیل تغییر جرمی آنها پس از راه اندازی واحد اندازه گیری ارتعاشات، میزان آن در یاتاقان فوقانی واحد از ناحیه A  به C تغییر پیدا کرده بود که برای بهره برداری پیوسته، از نظر استاندارد غیر قابل قبول بوده است .

نیک بخش با بیان این که طی این فرآیند ارتعاشات یاتاقان آپر طبق استانداردISO_10816-5 به حدود قابل قبول کاهش یافت افزود : با حضور تیم بالانسینگ و اندازه گیری های لازم با استفاده از روش دو صفحه ای و جرم گذاری، میزان ارتعاشات در محدوده A قرار داده شد.

وی تصریح کرد: تا پیش از این ، عملیات بالانسینگ دو صفحه ای روتور توسط سوپروایزرهای خارجی  و شرکت های داخلی غیر وابسته به سازمان آب و برق و با صرف هزینه های بسیار زیاد انجام می شد که با تلاش شبانه روزی توسط کار گروه تخصصی شرکت تعمیرات، این فرآیند با موفقیت انجام شد.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: شیما دشت گلی