به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان  ابراهیم کاهکش گفت: پمپ طبقاتی سانتریفیوژ با توان 132 کیلو وات این نیروگاه به دلیل نقص فنی از سرویس خارج بوده که پس از انتقال به کارگاه مرکزی نسبت به بررسی و عیب یابی اقدام و سپس عملیات دمونتاژ بر روی آن آغاز گردید.

وی افزود: پس از بررسی های به عمل آمده و خرید متریال لازم، عملیات مونتاژ شامل بالانس محور و همچنین پره ها با موفقیت انجام و پس از آن تست تر، با استفاده از چاهک تست مطابق نمودار کارکرد پمپ با حضور نمایندگان کارفرما شرکت تولید و بهره برداری نیروگاه سد کارون 3 انجام گردید.

ابراهیم کاهکش عنوان کرد: طی این پروسه نسبت به تعمیرات اساسی 2 دستگاه الکتروفن مکنده با توان های 2 و 4 کیلو وات اقدام که طی همین عملیات، تست و تحویل نمایندگان کارفرما گردید.

وی در پایان یادآور شد: کارگاه مرکزی تعمیرات الکترو پمپ و دیزل ژنراتور شرکت تعمیرات، با بهره گیری از کارکنان متخصص و مجرب توانایی ارائه خدمات تعمیراتی، سرویس و نگهداری انواع الکترو پمپ ها و همچنین طراحی، تهیه، نصب و راه اندازی سیستم های انتقال آب را در مجموعه سازمان آب و برق خوزستان و شرکت های تابعه تا توان 500 کیلو وات دارا می باشد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان