به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سید مهران اسدی با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده در راستای بهبود وضعیت و بالا بردن آمادگی تولید در نیروگاه های برق آبی استان، عملیات تعمیرات سالیانه در سد و نیروگاه های شهید عباسپور، مسجدسلیمان و دز آغاز شد.

وی افزود: هم اکنون تعمیرات سالیانه واحدهای ۸ و ۳ در سد دز و واحد های ۷ و ۸ نیروگاه دوم و واحد ۳ نیروگاه اول در نیروگاه شهید عباسپور و همچنین واحد های ۱و۲ در سد و نیروگاه مسجدسلیمان آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان خاطر نشان کرد: نیروهای متخصص این شرکت با توان فنی بالا و اتکا به خداوند منان این مهم را با موفقیت همانند سال های گذشته به انجام خواهند رساند.

وی ادامه داد: نیروگاه دز با ۶ واحد ۶۵ مگاواتی و ۲ واحد ارتقا یافته ۹۰ مگاواتی دارای توان نامی ۵۷۰ مگاوات تولیدی و شهید عباسپور با ۸ واحد ۲۵۰ مگاواتی دارای توان نامی ۲۰۰۰ مگاوات و همچنین نیروگاه مسجدسلیمان با ۸ واحد ۲۵۰ مگاواتی با توان نامی ۲۰۰۰ مگاوات تولید انرژی می کنند.

گفتنی است؛ شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان فعالیت هایی همچون نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری، بهره برداری از نیروگاه های برق آبی کشور، کارهای ساختمانی سد و نیروگاه، پست های فشارقوی نیروگاه ها، عملیات ژئوتکنیک، حفاری و احیای زهکش ها و همچنین عملیات نصب و راه اندازی و اجرای خط لوله تأسیسات آب و فاضلاب را برعهده دارد. این شرکت دارای گواهی صلاحیت رتبه یک نیرو، چهار آب، پنج تأسیسات و تجهیزات و پنج نفت و گاز بوده و گواهینامه ISO 9001:2008 را از موسسه  IQNET اخذ کرده است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان