وزیر نیرو گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون، هر ماه افزون بر 300 میلیارد تومان طرح در بخش‌های آب، برق و فاضلاب خوزستان اجرا شده و طرح‌های زیادی هم در دست اجراست.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "رضا اردکانیان"،  در حاشیه آیین بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت برق خوزستان در چارچوب پانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران که با حضور رییس مجلس شورای اسلامی انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح‌هایی که در بخش آب افتتاح شد، ۴۷۵ میلیارد تومان و شامل آبگیری رسمی سد تنظیمی آریوبرزن، آبرسانی به شهرستان شادگان، تعداد زیادی روستا و همچنین توسعه تصفیه‌خانه بهبهان و در بخش برق هم شامل دو پست 400 کیلوولت، خطوط انتقال و تجهیزات مرتبط با 605 میلیارد تومان اعتبار بود.

وی با بیان اینکه در بخش تولید هم دو واحد تولیدی برق به بهره‌برداری رسیده است، افزود: مجموعا" در دولت تدبیر و امید که حدود 78 ماه از عمر آن می‌گذرد، رقم قابل توجهی در بخش طرح‌های آب، برق و فاضلاب ‌خوزستان سرمایه‌گذاری شده که بیش از 23 هزار میلیارد تومان است.

اردکانیان گفت: 299 طرح بزرگ دیگر هم در بخش‌های برق، آب و فاضلاب خوزستان با سرمایه‌گذاری حدود 51 هزار میلیارد تومان در دست اجراست که بخشی از آن انجام شده و بخش‌های دیگر با پیشرفت فیزیکی متوسط 35 درصد در دست انجام است.

وزیر نیرو همچنین گفت: وعده‌ای که با هموطنان کرده‌ایم در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، تا پایان سال 227 پروژه بزرگ با سرمایه‌گذاری 33 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که تا به امروز و در هفته پانزدهم، 143 طرح بزرگ در 23 استان کشور با سرمایه‌گذاری 22 هزار میلیارد تومان رسما افتتاح شده و این قطار پویش تا آخرین روزهای سال و تحقق تمام وعده‌ها ادامه دارد.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور