وزیر نیرو گفت: بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور، وزارت نیرو برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز معرفی و برای سومین سال متوالی نیز به عنوان دستگاه برگزیده جشنواره شهید رجایی انتخاب شده است.

به‌گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "رضا اردکانیان" در حاشیه آئین افتتاح 6 پروژه تامین برق آذربایجان‌غربی با حضور در جمع خبرنگاران، از انتخاب وزارت نیرو برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه برگزیده دولت خبر داد و اظهار کرد: طبق ارزیابی دستگاه‌ها توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور که هر ساله تحت عنوان جشنواره شهید رجایی برگزار می‌شود و عملکرد دستگاه‌ها را بر اساس ضوابط و پارامتر‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد، دیروز در گزارشی وزارت نیرو برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه برگزیده سازمان دولت برای خدمت‌ رسانی به مردم انتخاب شده است.

وی افزود: همچنین این وزارتخانه بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور نیز برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز انتخاب شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه این ارزیابی‌ها بیانگر رضایت نسبی هم‌وطنان از وزارت نیرو در شرایط تحریم و کرونایی کشور است، گفت: تمامی فعالان و خانواده صنعت آب و برق که توسط وزارت نیرو در کشور اداره می‌شوند، حائز این افتخار هستند و امیدواریم در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده و آب و برق نقش زیرساختی برای توسعه بخش‌های مختلف کشور دارد، سربلند باشیم.

وی با بیان اینکه دریاچه ارومیه یکی از پرونده‌های موفق عملکرد دولت است، خاطرنشان کرد: وزارت نیرو عضوی از کارگروه احیای دریاچه ارومیه بوده که وظایفی شامل احداث سد‌ها، کانال‌ها، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، لایروبی‌ها و مهندسی رودخانه‌ها متناسب با منابع و اعتباراتی خود در دست دارد که خوشبختانه این دریاچه در دو سال اخیر با توجه وضعیت بارش‌ها و فعالیت‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

به گفته اردکانیان، احداث تونل برای احیای دریاچه ارومیه همزمان با سد کانی‌سیب که اکنون درحال آبگیری است، در سال‌جاری به اتمام می‌رسد.

وزیر نیرو با اشاره به به تصویب طرح برق امید از سوی هیئت وزیران در شهریورماه خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله مقدمات این طرح پس از دو ماه (آبان سال‌جاری) با آمادگی در کشور اجرا شده و هم‌وطنان کم‌مصرف در بخش خانگی از تخفیف 100 درصدی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: با بررسی و ارزیابی‌های وزارت نیرو، به طور متوسط در سطح کشور 30 درصد مشترکان خانگی با احتساب عملکرد جزو کم‌مصرف‌ها محسوب می‌شوند.

اردکانیان با بیان اینکه هدف از اجرای طرح برق امید، حرکت به سمت اصلاح مصرف است، یادآور شد: عملکرد مشترکان خانگی هر ماه مورد محاسبه و بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم با اجرای این طرح برای گروه پر ‌مصرف‌ها ایجاد انگیزه کرده تا با کنترل مصارف از منابع انرژی به شکل‌های موثرتری استفاده کنیم.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمیدرضا علی پور